15.3 C
AcasăSportFOTO |CS Mioveni a câștigat clar amicalul cu ACS Kids Tâmpa...

FOTO |CS Mioveni a câștigat clar amicalul cu ACS Kids Tâmpa Brașov

Într-un meci amical disputat astăzi, pe terenul sintetic de la ICIM, CS Mioveni (L2) s-a impus cu 6-0 (2-0) în fața celor de la ACS Kids Tâmpa Brașov (L3). Golurile victoriei echipei pregătite de Alexandru Pelici au fost marcate de Rădescu, Bogdan Rusu, Blănaru, Coșereanu, Massaro și Garutti. În prima repriză, pentru ACS Kids Tâmpa au jucat: Câșlariu – Stoica, Cupu, Andrieș, Sterian – Marin , Ionescu – Crihan, Kerestes, Antone – Moroie. După pauză, staff-ul tehnic al brașovenilor a rulat tot lotul. Cei de la Kids Tâmpa vor juca sâmbătă, de la ora 11.00, cu AFK Mircurea Ciuc-U19. În schimb, CS Mioveni a încheiat cantonamentul din Poiana Brașov. În acest stagiu de pregătire, elevii lui Alexandru Pelici au disputat două jocuri de pregătire, ambele cîștigate: 4-2 cu Olimpic Zărnești (L4) și 6-0 cu ACS Kids Tâmpa Brașov (L3).