-0.6 C
AcasăSportOlimpia CSU Brașov, start perfect în LNBF

Olimpia CSU Brașov, start perfect în LNBF

În prima etapă a LNBF, Olimpia CSU Brașov s-a impus, vineri seara, la Sfântu Gheorghe, în meciul cu KSE Târgu Secuiesc, scor 77-66. ”A fost un meci disputat în care, cu excepția primelor minute, echipa noastră a fost mereu la conducere iar la pauza mare am avut un avantaj pe tabela de marcaj de 15 puncte (38-23)”, notează pagina de facebook a clubului brașovean. În meciul cu KSE Tg. Secuiesc pentru Olimpia au marcat: Pesovic – 28 p, 14 recuperări și 6 asisst-uri (double – double), Corda – 20 p, 1 recuperare și 4 asisst – uri, Crăciun – 14 p, 11 recuperări și 3 asisst – uri (double – double), Dickey – 8 p, 6 recuperări și 2 asisst-uri, Nan – 3 pcte și 1 asisst, Amira – 2 p și 1 asisst, Frîncu – 2 p, Dumitru – 2 recuperări și 1 asisst, Ciciovan – 1 recuperare și 1 asisst, David – 1 asisst. Următorul meci al echipei antrenate de Dan Calancea este programat, în această seară, de la ora 19:00, cu campioana României, Sepsi SIC Sfântu Gheorghe. Meciul se va disputa la Sf. Gheorghe, în Sepsi Arena.