0.8 C
AcasăSportElevul și-a învins profesorul! Brașoveanul Laszlo Balint, victorie cu Dan Petrescu

Laszlo Balint a fost în rolul elevului care și-a învins profesorul, UTA Arad plecând cu toate punctele de pe terenul lui CFR Cluj, scor 1-0. Golul victoriei arădenilor a fost marcat de Ioan Hora în minutul 75. Balint a fost elevul lui Dan Petrescu în perioada în care Bursucul a antrenat pe Unirea Urziceni. La UTA, brașovenii Florin Iacob și Alexandru Benga au fost integraliști, iar Călin Popescu a intrat pe teren în prelungirile meciului. ”Am crezut în potențialul nostru. La pauză le-am spus băieților că putem obține un rezultat bun. Ne bucurăm că am reușit să câștigăm, este un rezultat care ne obligă”, a spus Balint la finalul meciului. CFR Cluj rămâne pe locul 3 în Liga I, cu 21 de puncte. De cealaltă parte, UTA Arad a urcat pe locul 5, cu 17 puncte.