14.9 C
AcasăSportLiga 3. Sepsi OSK 2 a câștigat la Odorheiu Secuiesc,...

Liga 3. Sepsi OSK 2 a câștigat la Odorheiu Secuiesc, iar Kids Tâmpa Brașov e ultima în C5

Autor: Adi MARICA

Cu mai mulți jucători de la prima echipă în primul 11, cei mai cunoscuți fiind Florin Ștefan, Mitrea, Petrila sau Peter Gal, Sepsi OSK 2 a câștigat, ieri, în deplasare, meciul restanță din etapa a 7-a din C5, cu AFC Odorheiu Secuiesc, cu 3-2 (1-0). Veres a deschis scorul din penalty în minutul 40 pentru Sepsi. Repriza secundă a fost un spectacol total. Szocz (62) și Jakab (69) au marcat pentru AFC Odorheiu Secuiesc, dar Sepsi a revenit pe final și a obținut victoria grație reușitelor lui Șanta (83) și Petrila (87-penalti). Sepsi OSK 2, echipă antrenată de Marin Barbu, a făcut un salt spectaculos în clasament, de pe ultimul loc covăsnenii ajungând pe 6! Ultimul loc în C5 este ocupat de ACS Kids Tâmpa Brașov. Cei de la AFC Odorheiu Secuiesc, echipă pregătită de brașoveanul Florin Stîngă, mai au o restanță în campionat din cauza focarului de coronavirus, cel cu Cetate Râșnov, meciul fiind programat de FRF, miercuri, 11 noiembrie, de a ora 14.00. Sâmbătă, în cadrul etapei a 9-a, ultima a turului din C5, Sepsi OSK 2 va juca la Brașov cu ACS SR, iar AFC Odorheiu Secuiesc va evolua pe teren propriu cu Astra 2.