15.8 C
AcasăSportLiga 3. ACS SR Brașov, egal spectaculos cu CS Blejoi/Liviu Nicolae,...

Liga 3. ACS SR Brașov, egal spectaculos cu CS Blejoi/Liviu Nicolae, trimis în tribune

ACS SR Brașov și  CS Blejoi au terminat la egalitate, scor 2-2, în derbiul etapei a 7-a din C5.
Meciul a fost unul spectaculos.S-a jucat cu multă determinare de ambele părți, iar finalul a fost unul tensionat, cu antrenorul Liviu Nicolae trimis în tribune pentru proteste.
Oaspeții au început în forță meciul și au reușit să deschidă scorul încă din minutul 3 prin Lambru. Braşovenii au restabilit egalitatea în minutul 14 prin Horia Popa, iar până la pauză s-a jucat pe contre.  Cei de la Blejoi au început bine și partea secundă, dar cei care au marcat au fost stegarii,  prin Cenk, servit ideal de Horia Popa. Prahovenii s-au năpustit în atac, iar Oprea a restabilit egalitatea după un corner, faza la care brasovenii au solicitat fault în atac, dar arbitrul a validat golul. Nervii au cedat pe final, iar Liviu Nicolae a fost trimis în tribune pentru proteste!