11.6 C
AcasăSportCupa României. Meci dramatic pe ICIM, între ACS Kids Tâmpa și ACS...

Cupa României. Meci dramatic pe ICIM, între ACS Kids Tâmpa și ACS SR Brașov / Stegarii, calificare la penaltiuri

ACS SR Brașov a câștigat la penaltiuri derbiul brașovean cu ACS Kids Tâmpa și s-a calificat în turul 3 al Cupei României, după executarea penaltiurilor, scor 8-7. Elevii lui Tibi Ghioane au condus cu 1-0 și 2-1 ( autogol Potecu 6 și Gomboș 71), dar cei de la Kids Tampa au revenit de fiecare dată prin golurile marcate de A. Moldovan 30 și Dragoș Popa (87) și au trimis meciul în prelungiri. Luca Gomboș a marcat în minutul 95, dar gazdele au restabilit egalitatea prin Dumitraș, care a transformat un penalti în minutul 119. La penaltiuri, Zota a fost singurul jucător care a ratat, astfel că elevii lui Tibi Ghioane s-au calificat în turul 3 al Cupei României. Cel mai probabil, în faza următoare a Cupei României, ACS SR Brașov se va duela cu FC Brașov Steagul Renaște.