0.5 C
AcasăSportAmicalul Brașovului cu CS Comunal Selimbar a suprins prin momentele de amatorism....

Amicalul Brașovului cu CS Comunal Selimbar a suprins prin momentele de amatorism. Cu preparatorul fizic la centru!

Adi MARICA

Amicalul dintre „new FC Brașov ” și CS Comunal Selimbar, două echipe de Liga a 2-a, nu a avut parte de o brigadă de arbitrii. Asta pentru ca la CJA Brașov nu s-a primit nicio solicitare. Cu câteva minute înainte de joc oficialii celor doua echipe și-au dat seama de acestă situație! Până la urmă s-a ajuns la soluția ca jocul sa fie arbitrat de preparatorul fizic al brașovenilor, Florin Draghici, cel care s-a alăturat staff-ului tehnic vineri seara. „Asistenți” de ocazie au fost secundul Casian Maghici și un membru al staff-ului sibienilor. Altfel, meciul s-a terminat la egalitate, scor 2-2 (1-1). Brașovenii au deschis scorul în minutul 1 prin reușita lui Bogdan Roșu, dar la ultima fază a primei reprize oaspeții au egalat prin Curtean. În partea secundă, sibienii au întrat în avantaj după autogolul lui David Tălmaciu, dar Diego Alupoaie a stabilit scorul final, 2-2 din lovitură liberă.