10.3 C
AcasăSportBrașoveanul Daniel Isăilă, victorie de Ziua Națională a României

Brașoveanul Daniel Isăilă, victorie de Ziua Națională a României

Autor: A.M.

Ziua Națională a României l-a prins pe  Daniel Isăilă în Emiratele Arabe Unite, acolo unde o antrenează pe  Bani Yas . Marți, chiar de Ziua Națională a României, Isăilă a avut meci în campionat, iar echipa sa a câștigat la scor, 4-1, jocul disputat pe teren propriu cu Al – Ain, una din echipele de top din EAU. A fost scorul etapei a 8-a a campionatului din EAU. Bani Yas a început în forță, iar în minutul 5 echipa lui Isăilă conducea edeja cu 2-0 prin golurile marcate de Pedro și Al Noobi. Până la pauză, Al Noobi a dus scorul la 3-0. În partea secundă, Bani Yas a avit un gol anulat de VAR pentru ofside, iar Al – Ain a redus din diferență prin Eduardo. În minutul 90, Pedro a stabilt scorul final, 4-1. Bani Yas ocupă locul 8 în clasament cu 13 puncte. Lider în EAU după opt etape este Al Sharjah cu 20 de puncte.