6.2 C
AcasăSportLiga 4 Brașov. Bilivolschi, decisiv pentru Precizia Săcele în meciul cu ACS...

Liga 4 Brașov. Bilivolschi, decisiv pentru Precizia Săcele în meciul cu ACS Steagu Roșu Brașov

Precizia Săcele s-a impus, ieri, cu 1-0 în derbiul etapei a 3-a din Liga a 4 Brașov cu ACS Steagu Roșu. Golul victoriei echipei antrenate de Tibi Ghioane și Ion Coman a fost marcat de Andrei Bilivolschi în minutul 51. În celălalt meci al etapei a 3-a, Colțea Brașov a scos un punct în meciul disputat pe sinteticul de la Tărlungeni cu ACSM Codlea, scor 1-1. Codlenii, antrenați de Ciprian Ursu, au deschis scorul prin Pușcașu (54), dar cei de la Colțea au restabilit egaliatea în prelungirile meciului prin golul marcat de Andras. Olimpic Zărnești a stat. Clasament Liga 4 Brașov: 1. ACS Steagu Roșu Brașov 4p (3j), Precizia Săcele 4p (2j),3.Olimpic Zărnești 2p (2j), 4. ACSM Codlea 2p (2j), 5. Colțea 2p (3j).