14.3 C
AcasăSportLIGA3. ACS SR Brașov, victorie la Blejoi cu CSO Plopeni. Dublă Horia...

LIGA3. ACS SR Brașov, victorie la Blejoi cu CSO Plopeni. Dublă Horia Popa / Surdu, doar un egal la debutul pe banca Rasnovului

ACS SR Brașov a obținut o victorie importantă la Blejoi, scor 2-1 cu CSO Plopeni, grație dublei lui Horia Popa ( 17și 54-pen). Pentru prahoveni a înscris George Dumitrașcu (35) Din minutul 68, gazdele au evoluat cu doi jucători mai puțin. Elevii lui Liviu Nicolae au sase puncte după trei etape, după două victorii obținute în deplasare  cu Cetate Râșnov și CSO Plopeni. Tot astăzi, Cetate Râșnov a terminat la egalitate, scor 0-0 meciul disputat pe teren propriu cu KSE Tg. Secuiesc. A fost debutul lui Romeo Surdu ca antrenor pe banca râsnovenilor, iar jocul a fost unul de mare angajament, însă fără reușite. Surdu a debutat și ca jucător la Cetate Râșnov, acesta bifând 20 de minute pe final.