Index -> Monitorul Expres -> Sport
Publicitate
• „Voluntarul“ Andone a fost prezent la meciul lui ACS SR Brașov cu FC Voluntari II, scor 0-0
• „Un oraș ca Brașovul să nu aibă echipă în Liga I era de neimaginat, dar realitatea este una dură“, a spus „Fălcosul“
La meciul de sâmbătă de pe Tineretului, ACS SR Brașov - FC Voluntari II, a fost prezent și Ioan Andone, cel care din vara trecută este mana-ger general al clubului ilfovean. Dacă în toamnă, după meciul câștigat de stegari cu 3-0 la Voluntari, Andone spunea că echipa pregătită de Florin Stîngă este favorită la promovare, acum „Fălcosul“ a văzut un meci slab, influențat și de condițiile meteo, dar și de starea terenului. „Față de meciul din tur, atunci când Brașovul
s-a impus la pas și avea forță, acum lucrurile au stat cu totul diferit. Brașovul are o echipă formată[.]

19.03.2019 Citește »

Cosmin Contra nu scapă de probleme. Gicu Grozav ratează meciurile cu Suedia și Insulele Feroe

18.03.2019 Citește »

Viitorul - CFR Cluj 0-1

Experiența și-a spus cuvântul

Remiză albă pe Tineretului

ACS SR Brașov și FC Voluntari II s-au luptat cu vântul

Egal fără goluri între ACS SR Brașov și FC Voluntari II/ Cetate Râșnov, remiză cu Sănătatea Cluj/ AFC Hărman, prima victorie din 2019

16.03.2019 Citește »
08:23

SPORT FLASH

Un nou transfer la CSM București

Handbalista Itana Grbici a semnat un contract valabil până în vara anului 2021 cu CSM București, a anunțat gruparea din Capitală. În vârstă de 22 de ani, ea evoluează pe postul de extremă stângă și vine de la Buducnost Podgorica, formație pentru[.]
Problemele continuă pentru selecționerul Cosmin Contra. După accidentările lui Chiricheș, Țucudean sau Florin Andone, Contra a fost anunțat de oamenii din staff-ul că nu se va putea baza pe Gheorghe Grozav. Conform frf.ro, în timpul ultimei partide jucate la echipa de club, Gheorghe Grozav a acuzat probleme[.]
Al doilea pas greșit făcut de FC U Craiova în primele trei etape din 2019 a dus la o decizie drastică luată de finanțatorul Adrian Mititelu. Reinstalat ca antrenor pe finalul turului, Nicolo Napoli a fost demis după doar trei etape disputate în retur. Craiova a pierdut deja patru puncte după primele[.]
Lucian Bute (39 de ani) se retrage din boxul profesionist. Originar din Pechea, Bute nu a mai urcat în ring de mai bine de doi ani, din februarie 2017, de la lupta Eleider Alvarez, când a fost învins prin K.O.Bute are un record de 32 de victorii, 25 prin K.O, și cinci înfrângeri în carieră. „Puțin pugiliști[.]

Sepsi a câștigat la Brașov

Olimpia CSU a încheiat sezonul regulat al Ligii Naționale de baschet feminin cu o înfrângere în fața celor de la Sepsi Sf. Gheor-ghe. Formația bra-șoveană, antrenată de Dan Calancea, Nenad Marinkovic și Miruna Crasnic, a pierdut cu scorul de 53-91[.]
După meciurile de sâmbătă se cunosc cele patru echipe care vor continua în semifinalele fazei județene a Cupei României. Olimpic Zărnești s-a calificat în semifinale după victoria cu 3-1 în fața celor de la Colțea Brașov, prin golurile marcate de Amariei, Somandru și Berloiu. Precizia Săcele a trecut[.]
Cetate Râșnov a ratat victoria cu Sănătatea Cluj în prelungirile meciului disputat sâmbătă pe teren propriu. Echipa lui Florin Dîrvăreanu a deschis scorul în minutul 21, prin atacantul Alin Damian, servit excelent de Strătilă, dar clujenii nu au cedat și au obținut egalarea prin Dan Roman, în 90+3. Cetate[.]
AFC Hărman a obținut prima victorie din acest retur, scor 3-0, în meciul disputat sâmbătă, pe teren propriu, cu MSE Tg. Mureș. Golurile victoriei echipei pregătite de Dan Bona au fost marcate de Mugurel Buga (17 - pen.), Diego Alupoaie (22) și Bogdan Roșu (84). „Cu toate că am câștigat cu 3-0 sunt nemulțumit[.]
La Nyon a avut loc tragerea la sorți pentru sferturile și semifinalele UEFA Champions League. Juventus și Liverpool au avut noroc, iar Manchester United - Barcelona este cel mai tare duel din sferturile Champions League. Meciurile din turul sferturilor UEFA Champions League vor avea loc pe 9-10 aprilie,[.]