Portile istoriei Scoala Cerbul de Aur Diaspora
Casa mea Dialog Contabil Expres Gala Monitorul Expres
Index -> Monitorul Expres -> Sport
Publicitate
Fostul senator Nicolae Vlad Popa a anunțat azi că s-a înscris în cursa internă pentru funcția de președinte al organizației municipale a PNL Brașov. Alegerile în organizația municipală sînt programate pentru data de 5 aprilie. „În 1993 am fost membru fondator al Organizației Municipale Brașov a PNL și primul președinte al acesteia. La vremea respectivă[.]
30.03.2017 - 13:07 Citește »

Vă recomandăm:

12:28

FC Brașov. Țălnar, conferință de presă incendiară l Simon Maurer salvează situația pentru moment

„Sînt rezultate extraordinare pentru acest moment“

Scrimerii de la Corona s-au comportat foarte bine la "Cupa Wratislava"

29.03.2017 Citește »

Îngrijorare

FC Brașov, pe loc promovabil cu conturile goale!

Aeroportul din Madeira poartă de miercuri numele fotbalistului Cristiano Ronaldo, născut în Funchal, capitala Insulelor Madeira, la ceremonie fiind dezvelită o statuie din bronz "imprevizibilă" realizată în onoarea fotbalistului, scrie dailymail.co.uk. Ronaldo a fost însoțit la ceremonia la care au[.]
• Mijlocașul a revenit încrezător la Brașov, după ce a bifat primele meciuri în tricoul echipei naționale U 21

Mijlocașul lui FC Brașov, Paul Iacob, a revenit marți la Brașov, după ce a participat cu echipa națională U 21 a României la un turneu în Spania. „Mă bucur că FC Brașov a cîștigat[.]
• Începînd de astăzi, echipa patronată de Gigi Becali se va numi oficial „Fotbal Club FCSB SA“

Gigi Becali a anunțat că echipa antrenată de Laurențiu Reghecampf se va numi, începînd de joi, FCSB, o solicitare în acest sens fiind pe ordinea de zi a Comitetului Executiv al FRF. „Steaua e[.]
08:06

SPORT FLASH

Olimpia CSU Brașov joacă la Galați

Olimpia CSU Brașov va juca astăzi, de la ora 18.30, la Galați, cu Phoenix, meciul doi contînd pentru sferturile de finală ale Ligii Naționale de baschet feminin. Olimpia conduce cu 1-0 la general după victoria obținută la Brașov, scor 74-72,[.]
08:06

SPORT FLASH

Unirea Basarabiei cu România, devenită în acest an sărbătoare națională, este marcată și la Brașov, printr-o serie de evenimente organizate de studenții de la Asociația Tinerilor Basarabeni și de reprezentanții Acțiunii 2012, în parteneriat cu Primăria Brașov, în cadrul unei noi ediții a festivalului[.]
Inaintea jocului de luni seara dintre FC Brașov și ASU Poli Timișoara a avut loc un moment festiv dedicat marelui Nicolae Pescaru, cel care a împlinit 74 de ani chiar în ziua meciului. Pentru că legenda Brașovului nu a putut fi prezent la stadion din cauza unor probleme de sănătate, nepotul său, Alex,[.]
Simona Halep s-a calificat în sferturile de finală de la Miami Open, după ce a cîștigat un meci incredibil cu Samantha Stosur, cu 4-6 7-5 6-2, în două ore și zece minute. Simona a făcut un meci electrizant în care a revenit de la 4-6, 2-5 pentru o calificare spectaculoasă în sferturile de finală. „A[.]

Contra o vede pe Craiova favorită în Cupă

Cosmin Contra, antrenorul luiDinamo, a declarat înaintea meciului cu CSU Craiova, din sferturile de finală ale Cupei României, că formația antrenată de Gheorghe Mulțescu pornește cu prima șansă.„Nu va fi ușor, ei joacă pe teren propriu[.]